Ustawa o IGO

Ustawa o gatunkach obcych, czyli jak wdrażać przepisy dotyczące inwazyjnych gatunków obcych roślin

Zakres tematyczny:

1. Wprowadzenie
– problematyka inwazji biologicznych, czyli po co potrzebne są przepisy i kogo one dotyczą?
– czy każdy gatunek obcy jest inwazyjny i skąd wiadomo w stosunku do których potrzebne są "działania zaradcze"?
– najważniejsze definicje
– przegląd obowiązujących aktów prawnych dotyczących IGO

2. Ustawa o gatunkach obcych
– ministerialne i unijne listy gatunków inwazyjnych roślin
– zadania i kompetencje organów administracji publicznej
– postępowanie administracyjne w przypadku stwierdzenia inwazyjnych obcych gatunków roślin - krok po kroku
– koordynacja wdrażania działań zaradczych - obowiązek sprawozdawczoęci względem organów gminy lub RDOŚ
– wzory pism

3. Planowanie strategii walki z IGO
– jakie działania należy wziąć pod uwagę przy planowaniu wieloletniego wdrażania działań zaradczych?
– dobre praktyki przy specyfikowaniu przetargów związanych z IGO roślin
 szacowanie kosztów i potencjalne źródła finansowania

4. Pytania i odpowiedzi

Prowadzący: Izabela Sachajdakiewicz

Forma: online

Czas trwania: 5 godzin lekcyjnych

Termin: 18 października od godz. 9:00

Cena szkolenia: 380 PLN brutto

Po szkoleniu każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie (w formie elektronicznej) o ukończeniu kursu zgodne z wymogami określonymi w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych.

Warunkiem udziału w kursie jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz uiszczenie płatności  na konto 05 1090 1740 0000 0001 4686 6860.
rzed planowanym szkoleniem otrzymasz wiadomość z linkiem dostępu.

Regulamin szkolenia

ZAREJESTRuJ SIĘ!